Trochu historie

Skotský dudácký a bubenický soubor The Rebel Pipers - Pipes and Drumes byl založen v roce 2004.

Zakládající členové The Rebel Pipers Miroslav Anger a Miroslav Anger jr. původně působili v bandu 1st Bohemian Highland Pipers (založený v roce 1999) z jehož členské základny vznikl v roce 2007 i třetí band na území České republiky 1st Czech Pipes and Drums.

V současné době jsou The Rebel Pipers nejdéle nepřetržitě působícím skotským dudáckým bandem na území České republiky. Dudáci a bubeníci The Rebel Pipers již po mnoho let vystupují jako jednotlivci i skupinově na mnoha akcích nejen v České republice, ale také v zahraničí. např. na mezinárodním setkání skotských dudáků a bubeníků Pipefest 2005 ve skotském Edinburghu, na slavnostním odhalení památníku čs. vojákům ve skotském Arisaigu 2009, na historickém festivalu na hradě Vianden v Lucembursku 2011, na oslavách 70. výročí vylodění v Normandii 2014, na Highland Games v rakouském Donnerskirchenu, jako host skotského dudáckého souboru Nielston and District Pipe Band v průběhu MDF ve Strakonicích, na mezinárodním festivalu dechových hudeb Kmochův Kolín, na hudebních akcích Skotské hry Sychrov a Skotsko v Kostelíku, na oslavách osvobození v Plzni, na odhalování pomníků a pietních aktech, výstavách a hudebních festivalech, firemních a benefičních akcích (Land Rover, Paraple, Motýlek, RF Banka), golfových turnajích, česko - skotských svatbách, rekonstrukcích historických bitev, degustacích skotské whisky a mnoha dalších akcích.
Členové bandu jsou zváni do Českého rozhlasu na natáčení pořadů nejenom o Skotsku, do České televize, TV Nova (mimo jiné i k natáčení seriálu Ulice) a také do televize Óčko. Soubor dlouhodobě spolupracuje s hudebníkem Karlem Vágnerem a s dechovým orchestrem Harmonie 1872 Kolín.

Neméně důležitá je i spolupráce souboru s organizací Mezinárodní cena vévody z Edinburghu a sdružením Centrum české historie. V roce 2013 natočil soubor profilové CD, kde jako host nazpíval Amazing Grace člen skupiny Taxmeni, Vráťa Vyskočil. V červnu 2018 a 2023 soubor vystoupil s orchestrem Johann Strauss Orchestra houslisty André Rieu
v pražské O2 aréně. 


© Copyright 2004 - 2024 The Rebel Pipers - All Rights Reserved

AI Website Generator